Yukarıdaki fotoğraf, -40 derece sıcaklıktaki havaya termostan fırlatılan ve anında donan sıcak çayın fotoğrafı. Michael Davis tarafından çekildi.

Ontario’lu fotoğrafçı Michael Davis’in gündoğumu ile günbatımı arasında sadece 2.5 saat günışığı olduğunu belirttiği Pangnirtung, Arctic Circle’ da çektiği bu fotoğrafın hazırlanma kısmı fotoğrafın kendi kadar güzel. Michael, arkadaşı Markus’u yanına alarak bu fotoğrafı çekmek için, önceden belirlediği, doğal ışığı tam yakalayabileceği bir dağın tepesine, hazırladığı içi çay dolu termoslarla çıkmış. Sıcaklığı kontrol etmiş, rüzgar yönü ve hızını da hesaba katma adına sakin rüzgar için beklemiş, doğru açıyı ayarlamış, kafasındaki kareyi planlamış ve tüm kurguyu hazır ettikten sonra bu filtresiz doğal güzellikteki kareyi çekmeyi başarmış.

Ağzımıza zahmetsiz attığımız Royalmond Badem ezmesi de, ancak bir çok adımdan sonra “doğru anın lezzet haline gelmiş hali”ne dönüşüyor. Herhangi bir şekilde esans kullanmadığımızdan kontrol etmemiz gereken bir çok değişken var.

Kimyasal bileşenlerle süreci basitleştirmediğimiz için kontrol etmemiz gereken çok bileşen var; miktarlar, cinsler, ısı, sıcaklık, nem ve en önemlisi süreler.

Bunca hassasiyet gereken süreçlerden sonra Royalmond badem ezmesi size ulaşıyor.

BADEM EZMESİ : HEDİYE OLARAK ANLAMI

Royalmond Badem Ezmesi, Prestij Serisi hediye etmek, karşı tarafa kültür ve keyif dolu bir deneyim anlamına gelir.

Osmanlı Mutfağındaki hazırlanış hali gözetilerek hazırlanan ürünümüz prestijli bir hediye sunmak istediğiniz, söz nişan hediyesi, bayram hediyesi, yabancı misafire hediye ve bunun gibi durumlarda çok seçkin bir hediye olacaktır. Çünkü Doğaya saygılı şık metal kutusu, sadece gusto olanların damağının farkına varabileceği dengede hazırlanmış kimyasal koruyucusuz enfes lezzetiyle özenli bir uğraşının eseridir.

Baştan sona kadar insan eliyle hazırlanmış olması onu özgün kılmaktadır.

Kendi keyif zamanına misafirleri kadar önem verenler ve kültürüne bağlı kimseler de endüstriyel lezzetlerle Royalmond Badem Ezmesi arasındaki farkı hemen hissedecektir.

Deneyimlemek için şimdi sipariş edin.

 

Royalmond Badem Ezmesinde “o lezzet anına” varmanız için takip etmeniz gereken adımları aşağıda anlattık:

1. Adım) Önceliklerle bütün tad duyularınızın açık olması gerekir. Ağzınızda mevcut bir tad varsa, bir parça ekmek çiğneyerek ağzınızdaki tadı giderin.

2. Adım) Genzinizin açık olması çok önemli. Grip, nezle, burun tıkanıklığı gibi bir durum olması halinde, lütfen tad operasyonunu başka zamana erteleyin.

3. Adım) Royalmond Badem Ezmesi parçalarından birini alın.

4. Adım) Ağzınıza atın, 2-3 kez çiğneyin

5. Adım) Genzinizi dolduran taze bademin aromasının keyfine varın.

Royalmond Badem Ezmesi

Royalmond Klasik Serisi içindeki Badem Ezmesini deneyimleyin.

Badem Ezmesi Nasıl Yapılır?

Osmanlı Saray Mutfağının lezzetlerinden ustalık göstergesi ve el emeği göstergesi olan Badem ezmesi yapılırken önce bademlerin iç zarları soyularak kurutulur.

Dibekte dövülüp elekten geçirilerek badem unu elde edilir.

Şekerle pişirilerek elde edilen hamur doğru kıvama ulaşana dek yoğrulur, böylece şeker ve badem ununun birbirine iyice kaynaşması sağlanır.

Ustalar tarafından el emeği ile fitiller oluşturulur.

Son olarak farklı boyutlarda kesilir.

Servise hazır hale gelir.

premium badem ezmesi
doğal badem ezmesi

Royalmond Badem Ezmesi

Royalmond Klasik Serisi içindeki Badem Ezmesini deneyimleyin.