a)Nişan Kutlaması

Belki yeni nişanlandınız – tebrikler! Belki de nişanlanan arkadaşlarınız var. Belki bir nişan daveti düzenlemek istiyorsunuz, belki de bir söz nişan hediyesi götürmek istiyorsunuz.

Eğer yeni nişanlandıysanız, ufak bir nişan kutlaması, telefonla biz nişanlandık demekten daha eğlenceli olabilir. Ayrıca hayatınızın ilerleyen dönemlerinde sizle veya birbirleriyle daha çok karşılacak insanları tanıma ve birbirine tanıştırmak için harika bir fırsattır.

Gelenekler, kız tarafında ilk resmi kutlamanın olduğunu söyler. Daha sonra erkek tarafı isterse kendisi de bir kutlama yapabilir. Ama günümüzde artık nişanlanan taraflar da kendi kutlamalarını yapmaya başlamışlardır.

Söz nişan genelde evlilikten bir kaç ay önceye denk düşer. Yıllar süren nişanlar da vardır ancak genel uygulama “hayırlı işlerde acele etmek” inancı doğrultusunda yapılmaktadır.
Davetlilleri belirlerken genelde düğüne katılacaklardan nişan davetli listesi belirlenir. Ancak düğüne çeşitli sebeplerden katılamayacak kişiler belki en azından birine katılayım diye düşünebilir. O zaman nişan kutlamasına davet edilebilir.

Aileler arasındaki kutlama biraz daha resmi olduğundan, yakın kişilerin davet edildiği uygulamalar yaygındır. Ancak bu uygulamalar olması gereken kurallar değil, genel uygulamadır. Sonuçta kişiden kişiye ve geleneklere yaşayış şekline göre değişiklik gösterebilir.

Evlilik ne zaman sorularına hazır olun.

Bunu herkes soracağından, tam belirlememiş olsanız da genel bir cevap vermek soruları geçiştirmek için iyi bir fikir olabilir. “Önümüzdeki yıl” “yaz” “kışa doğru” “kısa zamanda”
gibi.

ve bunun nişan kutlaması olduğunu unutmayın. O yüzden kafanızdaki kutlamayı yapmaktan çekinmeyin.

Nişanlananlara hediye

Nişan kutlamasına hediye götürülür mü?

Misafir veya şeref misafirisiniz ve hediye konusunda kararsızsınız. Öncelikle hiç bir şey şart ya da değil şeklinde düşünmemelisiniz. Çiftler sizin orada olduğunuzu ve mutluluklarını paylaştığınızı görmek, nişanlı çiftleri daha çok mutlu edecektir.

O yüzden hediye götürmeli götürmemeli işte bu biraz ortama ve size bağlı.

Götürmek istiyorsanız götürün. 🙂 Ancak kararsızsanız ve başkaları ne der diye düşünüyorsanız bizim önerimiz tatlı ve mutluluk verici bir hediye götürmeniz. 😉

Genelde samimi davetler (sms ile davet, whatsapp ile davet) için şaşaalı bir hediye biraz abartı kaçabilir. O yüzden eğer tüm gecenin masaflarını üstlenmiyorsanız, ortama lezzet katıcı bir hediye götürmeniz güzel olur. Not: Çikolata mutluluk verir ve ürünlerimiz sohbet konusu da oluşturur. “A çok güzelmiş. Ne bu?”

Eğer nişan başka birinin mekanında / evinde organize ediliyorsa ve davetiye il davet edildiyseniz,

Bu durum biraz daha farklılık gösterebilir. Her ne kadar hediye alma zorunluluğu olmasa da, oraya boş elle gitmek istemeyeceksinizdir. Belki açılış hediyesi olarak ürünlerimizden birini alıp, yanına ufak bir anı malzemesi de koyabilirsiniz. (Not: Kutularımızı atmaya kıyamadıklarını biliyoruz. O yüzden o kısmı da anı malzemesi yerine kutumuz devralabilir.)

Çiftin ikisinin birden hoşuna gidecek hediye

Hediyelerde genel problem, her tarafı memnun edebilecek hediye bulmaktır. Damat ve gelin adayının her ikisini birden yakınen tanıyorsanız bu kolaydır ancak tanımıyorsanız, genel tercihler ve beğeniler işinizi görecektir.

Örneğin: birinin çiçeğe alerjisi olabilir, birisi evine uymayacak bir şeyden rahatsız olabilir, başka birisi renk ve stil seçimlerinde farklılık istemeyebilir.

Ama lezzetlerimiz her ikisinin de lezzeti konusunda hemfikir olacağı bir hediye olacaktır. 😉 (1000 den fazla memnun damağa dayanarak bu cümleyi kuruyoruz.)

Üstelik bizden aldığınız hediye ile:

  • Caddde Kuaför İstanbul’dan gelin hazırlıklarında 10% indirim,
  • Pratikk’ten ise Düğün Web Sitesi Hizmetlerinde %25 indirim

kazanırsınız.

Ve bu alımınıza  özel, bizden de 10% indirim kuponu.

>> TEBRIKLER10 <<

Verilebilecek Hediyeler

Ücretsiz Hizmetler & Fırsatlar

(İstanbul içinde) Sizin adınıza teslimat yapılması
(Diğer illerde ise) Gönderimin sizin adınızla gerçekleştirilmesi