apple iphone marzipan

Başlığı görünce iPhone telefon ve Mac Bilgisayarlarıyla ünlü Apple, “Badem ezmesi işine mi giriyor gibisine bir acaba” dedirttiysek yok, öyle bir iBadem iMarzipan ufukta yok. Ancak Apple’in önemli bir projeye kod adı olarak Marzipan adını verdiğini görünce, badem ile ilgili badem ezmesi ile ilgili her şey ilgimizi çektiğinden blog köşemizde ufak bir teknoloji yazısı yazmak istedik. Yani teknolojik yazılar yazmıyorsak, bu sadece yazmak istemediğimizdendir alt mesajını da yine bu yazıyla verelim.

Apple in üzerinde çalıştığı önemli bir konunun adı Marzipan demiştik. Bu konu da şu:

Şimdi… Bir tarafta Apple Mac Bilgisayarlar var. Bir tarafta da iPhone telefonlar. Bu iki cihazın üstünde çalışan uygulamalar farklı farklı geliştiriliyor. Ama bu bir sıkıntı. Çünkü iPhone üzerinde çok fazla uygulama var, ve uygulama geliştiriciler bu uygulamalar Mac’de de kullanılsın dediklerinde bunu kolayca yapamıyorlar… dı. Artık yapabileckler.

Apple’in ‘Marzipan’ kodadını verdiği geliştirme platformu ile iOS uygulama geliştiriciler, iOS uygulamalarını Mac uygulaması haline kolayca dönüştürebilecekler.

Bu aslında tüm Apple kullanıcıları açısından güzel haber. Bir sürü iOS uygulaması Mac’ de de olacak.

Marzipanın iPhone ve Mac’ı yakınlaştırıcı gücü adına diyor, o zaman biz de kahvelerimizi koyuyor ve badem ezmemizi de yanımıza alarak, bir sonraki blog yazısına kadar güzel bir eylül akşamının keyfini sürmeye gidiyoruz.