Royalmond Bitter Dive Bitter Çikolata BademÇoğu zaman Dive, çikolata türleri ile karşılaştırılıyor. Biz de benimsenmesi kolay olsun diye, pek de farkını uzun uzun açıklamaya çalışmıyoruz. Dive da buna bozulmaya başladı. Böyle hafif bir atarlar, “Konserlere çıkmam” lar. Biz de bunu riske edemezdik. O yüzden bu basın açıklamasını yapmayı zaruri gördük.
Royalmond Dive bir çikolata değil, bademli çikolata da değil. Yoksa bu tanımlamadan gidersek, keke unlu yumurta dememiz gerekirdi. Badem ve çikolata bu ürünü oluşturmak için kullandığımız bileşenler. İnovasyon aslında burada biraz.
Çikolatanın, bademin bittiği yerde Dive başlıyor
iPhone,Dropbox, Uber, AirBNB vb. örnekleri de buraya ekleyebiliriz. Bu markaların sahibi firmalar, tüm bileşenleri kendisi yapmıyor. Bileşenleri en uygun, optimize, yenilikçi şekilde kullanıcıya sunmuş durumdalar. Bu markalarda olduğu gibi, varolan ürünleri kullanarak farklı bir hizmet/ürün ortaya çıkartma kısmının altını çizmek istiyoruz.
Bu yüzden Dive dedik. Evet bademe de bayılıyoruz, çikolataya da. Ancak üretim, paketleme, pazarlama ve destek, iletişim süreçlerimizin toplamının size yaşattığı yolculuğun adı Dive.
O yüzden Dive daima çikolatadan pahalı olacak, daima bademden de pahalı olacak.
Marketlerde satılan, üzerinde çikolata yazsa da, aslında gercek çikolata olmayan içinde kakao tozlu, şekerli, glikoz şuruplu, E320, E250 vb. küsür küsürlü koruyucu maddelerle dolu “şeyler” den daima pahalı olacak. Onlar zaten çikolata değil, onlarla karşılaştırılamaz bile. Gerçek çikolatalarla karşılaştırıldığında bile yine farklı olacak. Çünkü Dive üstte yazdığımız gibi farklı bir deneyim. Yapımında 4600 kusur saat harcanan sürecinden, kutu üstüne elle bağlanan fiyonguna kadar, size Instagram’dan Web sitesinden cevap veren ekibe ve cevap verme stiline kadar bu toplam yolculuğun adı.
Bize “çikolatalarınız çok güzel” dediğinizde, Dive’in kutu içinden “Çikolata mı?? Ben çikolata değilim” diye bağırması bu yüzden. Bu haykırışı duymuyor musunuz? Merak etmeyin, bir kaç kutu sonra duymaya başlayacaksınız. 🙂 (Tamam mı Dive? Kimlik bunalımını atlatmana yardımcı olduk mu? Şimdi yiyebilir miyiz seni? Gel buraya havalı.)