Royalmond Bitter Dive Bitter Çikolata BademHans Christian Andersen’in Çirkin Ördek Yavrusu Masalını bilirsiniz değil mi? Bilmeyen var mı el kaldırsın. Kaldırdıysanız bile göremiyoruz ki :).

Özet geçmek adına nereden bulduğumuzu hatırlamadığımız bir ekran görüntüsünü
şuraya alalım

Dive ile ördeklerin ne alakası var diyebilirsiniz. Çoğu zaman Dive, çikolata türleri ile karşılaştırılıyor. Biz de benimsenmesi kolay olsun diye, pek de farkını uzun açıklamaya çalışmıyoruz. Dive da buna bozulmaya başladı. “Konserlere çıkmam” dedi.:) Biz de bu basın açıklamasın uygun gördük.

Royalmond Dive bir çikolata değil, bademli çikolata da değil. Yoksa bu tanımlamadan gidersek, keke unlu yumurta, poğaça ve ekmeğe de pişmiş hamur dememiz gerekirdi.Badem ve çikolata bu ürünü oluşturmak için kullandığımız bileşenler. İnovasyon aslında burada biraz.

Çikolatanın, bademin bittiği yerde Dive başlar

iPhone,Dropbox, Uber, AirBNB vb. örnekleri de buraya ekleyebiliriz. Bu markaların hiç birisi tüm bileşenleri kendisi yapmıyor. Onları en uygun, optimize, yenilikçi şekilde kullanıcıya sunmuş durumdalar. Bu markaların yaptığı gibi, varolan ürünlerden farklı bir hizmet ortaya çıkartma kısmının altını çizmek istiyoruz.

Sslında  yüzden Dive dedik. Çikolatalı badem değil, bademli çikolata da değil. Evet bademe de bayılıyoruz, çikolataya da. Ancak üretim, paketleme, pazarlama ve destek, iletişim süreçleriyle Dive onlardan ayrılıyor.

O yüzden Dive daima çikolatadan pahalı olacak, daima bademden de pahalı olacak.

Marketlerde satılan, üzerinde çikolata yazsa da içinde kakao tozlu, şekerli, glikoz şuruplu, E330, E440 vb. küsür küsürlü koruyucu maddelerle dolu “şeyler” den daima pahalı olacak. Onlar zaten çikolata değil, onlarla karşılaştırılamaz bile. Gerçek çikolatalarla karşılaştırıldığında bile yine farklı olacak. Çünkü Dive farklı bir lezzet. Bize çikolatalarınız çok güzel dediğinizde, Dive’in kutu içinden “Çikolata mı?? Ben çikolata değilim” diye bağırması bu yüzden. Bu haykırışı duymuyor musunuz? Merak etmeyin, bir kaç kutu sonra duymaya başlayacaksınız. 🙂

(Tamam mı Dive? Kimlik bunalımını atlatmana yardımcı olduk mu? Şimdi yiyebilir miyiz seni? Gel buraya.)