Bilim, vermenin, aynı miktarda para harcamaktan daha mutlu edebileceğini ispatladı – hediye vermek herkesi daha mutlu yapar ve dünyayı daha iyi bir yer yapar.

Anca bu mutluluktan önce, çok fazla stres olabilir.

Birisi için mükemmel bir hediye bulmak ZOR. Özellikle, bu yıl hiçbir şey istemeyen kayınvalideniz olduğunda, “tatlım, evde olman yeterli ” veya tanışalı daha 3 ay olan biri için.

1. Önce ilk şeyler: Kişinin ilgilendiği şeylerin ve kim olduklarını tanımlayan şeylerin bir listesini yapın.

Bu listeyi uzun yapın; en az iki dakikayı olabildiğince çok şey yazarak geçirin. Şimdi bu listedeki her öğe ile küçük veya büyük olacak bir şey için beyin fırtınası yapın. Tüm bu hediyeleri vermek zorunda değilsiniz, ancak başka türlü sahip olamayacağınız harika fikirlere varacaksınız ve birkaç tanesini bir araya getirdiğinizde, hediye vereceğiniz kişi ne kadar kişisel ve düşünceli olduğunuzu takdir edecektir. Onlar Doctor Who mu severler? Bitti . Manga veya anime mi seviyor? Taht Oyunları ile mi takıntılı?

2. Geçmişe bakın.
Onun için özel bir anı anımsatan hediye güzel olabilir. Okuldan mı mezun oldu? Diploma Güzel bir çerçeve. Tuttuğu takıma ait az bulunabilecek el çizimi bir minimal poster. Veya Nintendo 64, atari, çocukluğunda yediği acıbadem kurabiyeleri veya otomobil kartları.

3. Onun neye ihtiyacı olduğunu kendinize sorun ve bir paket hazırlayın.

Kim ne derse desin herkesin Bir şeye ihtiyacı var. Bulmak için anahtar, o kişinin ihtiyaçlarının, hedeflerinin ve özlemlerinin ne olduğu hakkında daha geniş düşünmektir. Süper meşgul, başarılı bir işadamının neye ihtiyacı var? Muhtemelen zamanı. İnsanların hayatlarını daha verimli yönetmelerine yardımcı olacak tonlarca ürün var. Diğer insanlara, profesyonel ipuçlarının ne olduğunu bildiğinizi bile sorabilirsiniz. Bir şey seçin ve mükemmel bir hediye bulmaya çalışmak yerine, bu konunun etrafına birkaç küçük hediye toplayın.

4. Biraz gizli takip yapın.
Çoğu insanın Amazon’da bir dilek listesi vardır ve eğer bir şey sormadan bile istedikleri şeyi bulmuş olursanız ve kendi istediklerini bile unutmuş olabilirlerse çok şaşırır ve memnun olurlar. İpuçları için Facebook geçmişine göz atın. Pinterest hesapları varsa, bu her zevke ve istedikleri her şeyin altın madenidir.

5. Hediyeyi bir etkinlik haline getirin.
Ambalaj ile yaratıcı olun! Düzenli ambalaj kağıdına bir hediye vermek yerine, zevk alacağı bir deneyime dönüştürün. Hediyesini saklayın ve bulması için bir hazine avına gönderin . Ona sadece bir hediye kartı vermek yerine, onu hediye kartı koduna gönderen bir Alacakaranlık kitabında gizli bir mesaj gizleyin . Ya da hediyesini dev bir doldurulmuş köpekbalığına dikin, böylece onu çıkarmak için ameliyat yapması gerekir . Ve asla, asla, açlıktan paket açmanın kesinlikle eğlencesini küçümsemeyin. Bazen, miktar bireysel olarak sarılmış küçük parçalardan oluşan bir miktar olduğunda kalite anlamına gelebilir.

6.Tam anlamıyla bir deneyim yaşatın.
Harry Potter i çok seviyor ama zaten kitap ve film ve film afişi var. Gösteriyi görmesi için bilet alın . Bir grubu mu seviyor? Çoktan mezun olmasına rağmen okulunda onu bahar şenliklerine götürün.

7. Onları güldürün.
iPad mi hediye edeceksiniz? Sevmediği birinin otobiyografisine gizleyin . Zıtlıkları kullanın veya komik saçma küçük şeyleri.

8. Öğrenme hediyesi verin.
Yapmayı öğrenmek istedikleri bir şey var mı? Bunu gerçekleştirin! Online kurslar veya workshoplara üyelik alın. Yaşam boyu bir rüyayı gerçekleştirmelerine yardımcı olun.

9. Biraz kendinizi ekleyin.
Farklı bir biçimde kişiselleştirin – onlar için değil, sizden kişiselleştirin. Bir sanat eseri yaratın, bir şarkı yazın, bir şal örün – fikri anladınız. Bunu, kişiselleştirilmiş bir hediye için yukarıdaki önerilerden biri (veya daha fazlası) ile birleştirin.

10. Tadı güzel olsun.

Yemek evrensel zevktir ve hiç kimse gerçekten çılgınca lezzetli olan bir şeyle hayal kırıklığına uğramayacak. (Merhaba, biz Royalmond bu noktada tartışmasız iyiyiz. 😉 )

11. Vermeye devam eden hediye verin.

Onlara kahve aboneliği verin , küresel çay çeşidi teslimatı ya da aylık çorap ya da kravat ve diğer aksesuarları teslimatını bile yapabilirsiniz . # 1’de yaptığınız listeye geri dönün ve bunlardan hangisinin aboneliğe dönüştürülebileceğini belirleyin. Bu, tüm yıl boyunca sizi düşünmeye devam edecek ve orijinal hediye alma deneyiminin tükenmesinden sonra bile hediyenizi takdir edecektir.

12. Hayırsever olun.
Tamam, yani listenizde biri gerçekten ihtiyacı olan her şeye sahip mi? Sana inanmıyorum, ama sorun değil, çünkü dışarıda ihtiyaçları olan her şeye sahip olmayan bir sürü insan var. Tutkulu oldukları bir şey bul ve sonra bu amaca bağışta bulunun. Bir organizasyona gönüllü oldu mu? Oraya bağış yapın. O bir köpek aşığı mı? Bir hayvan vakfına bağış yapın. Gençlerin sokaklardan çıkmalarına, kanseri iyileştirmelerine, uyuşturucu bağımlılarını rehabilite etmelerine, kadınların üreme hakları için mücadele etmelerine yardımcı olan binlerce yardım kuruluşu var. Adları için önemli olan bir neden için hediye yapın.

Son Söz:

Heyecan ve zevkli geçmesi gereken bir süreç nedense stresli geçiyor. Aslında nedenini biliyoruz. Beğenilme arzusu. Sizin hediye sürecinden yeterince zevk almanızı bu arzu engelliyor. Bu arzunun yerine hediye verme mutluluğunu koyun diyor; Royalmond olarak, deneyim hediyelerinde biz kendimizi ön hediye olarak görüyoruz. Deneyim sürecini Royalmond un harika lezzetleri ile başlatabilir ve daha sonra da esas hediyeye geçebilirsiniz.

Aklınıza gelen bu listede olmayan ne yöntemler var? Bizimle paylaşırsanız bu listeye ekleriz.


Reddit‘teki bir yazıdan sadeleştirilerek Türkçeleştirilmiştir.