Yaklaşık bir aydır blog yazılarımızda, caps olarak panda fotoğrafları ve panda illüstrasyonları görmeniz belki şaşırtmış olabilir. “Maskot olarak panda mı bulmuşlar? Maskot olsa bir badem daha ilgili durmaz mı?” diye düşünceler de aklınıza gelebilir.

Ya peki kedi? Ya da köpek?

Biz önceden yanıtlayalım: Maskot olarak Panda seçmedik. Sadece panda görselli içerikler hazırladık. Özel bir sebebi yok. İçimizden geldi. 🙂

İçimizden bir şeyi geldiği zaman yapmak için mutlaka rasyonelleştirme çabası, tutarlılık çabası içerisine giriyoruz. Mesela kimimizin canı bir tatlı mı çekiyor, hemen kalorilerini hesaplıyor, yağ oranına bakıyor, hesaplar kitaplar, fezaya roket gönderme açıları hesaplarına yakın milimetrik hesplamalar sonrası karar veriyor: “Evet… Olabilir, yiyebilirim” Bazen üst kuruldan onay gelmese de yiyiyorlar, sonra da vicdan kuruluna sevkediyor kendilerini. Neden yaptım, neden o 4 gram tatlıyı yedim. 🙂 İşin şakasıı bir yana, yiyecekleri bazen zararlı bazen yararlı olarak bulan makaleleri okuduğumuzda sizi bilmiyoruz ama bizim kafamız karışıyor.

Bizce önemli olan denge. Her şeyi dengeli olarak yapmak. Badem çok sağlıklı bir yemiş. Ancak gece gündüz sadece onu yerseniz size bu tabi ki zarar verir. Aklınıza gelebilecek herhangi bir sebze, meyve, yemiş için geçerli bu.

Royalmond olarak biz lezzet olarak yola çıktık, mümkün olduğunca sağlıklı ve rafine lezzetler sunmak istiyoruz. Bunlardan kimi belki diyete faydalı olabilir, ancak bizim öncelikli hedefimiz badem ile ilgili her şey.

Ürünlerimizde sağlıklı lezzetler vurgusunu yapıyoruz. Bundan kastımız Yapay tatlandırıcı, yapay koruyucu, yapay esans kullanmıyoruz.

Bitter Dive ürünümüz sadece kuvertur bitter çikolata ve cins bademden oluşuyor. Ancak konuştuğumuz bir diyetisyen kakaonun yağından bahsetti. Evet Kakaoda kakao yağı da vardır. Bundan doğal bir şey olamaz.

Bizim daima tek bir uyarımız var. Alerjen uyarısı. Bademe, kakaoya, çikolataya karşı alerjisi olanlar ürünlerimizi almasın diye uyarıyoruz.

O yüzden maskot badem olabilirdi, görsel bir kedi köpek de olabilirdi, ördek da olabilirdi. Ama panda. İçimizden öyle geldi ve dedik ki panda. Öyle demek, panda görselli capsler hazırlamak pandalı bloglar yazmak istedik. Sonra içimizden geldiği için kahve yaptık, yanına da lezzetlerimizden birini koyduk. Peki sizin içinizden geldiği davranmanızı kim engelliyor? 😉