Badem Ağacı: yeni bir yaşam sembolüne ilham

Ünlü ressam Vincent Van Gogh’un 3 ayrı eserinde badem ağaçlarını resmettiğini biliyor muydunuz?

Van Gogh’un kardeşi Theo ve karısı Jo’nun bir oğlu olur. Çocuklarına Vincent adını verirler. Van Gogh’a bir mektup yazan Theo, bunun haberini verir ve çocuğunun adını bildirir. Kardeşiyle çok yakın olan Van Gogh, onları tebrik etmek ve ufak Vincent’in yatak odasına asmaları için bir tablo yapar. Yaptığı “Almond Blossom” tablosu, yukarıdaki tablodur.

Bebek Vincent’in doğumu için yeni bir yaşamı sembolize etme ilhamını, badem ağacının çiçeklerinde arar.   Bu çalışmanın yanı sıra odasındaki bardak içindeki badem filizini de iki ayrı tabloya yansıtır.

Küçük Vincent başucunda dünyaca ünlü bir ressamın tablosu ile uyumuş ve büyümüş. Kendisini özel hissetmesi için bir sebep. Vincent amcası olmayan bizler içinse badem ağaçları var. Dokunmaya kıyamayacağımız kadar narin güzellikte çiçekleriyle, aşırmak isteyeceğimiz lezzette yemişleriyle iki farklı dünyaya götüren badem ağaçları.

Biz de İki farklı dünyayı bedeninde taşıyan badem ağaçlarına layık olmaya çalışarak damağınız için iki lezzet hazırladık. Tek bir üründe İki farklı tadı tomurcuklandırma işini de bademin kendisine bıraktık.

ROYALMOND