EN LEZZETLİ ALIŞKANLIKLARINIZDAN BİRİNİN FAYDASI BİLİMSEL OLARAK -TEKRAR-KANITLANDI

Royalmond

Royalmond – Royal Taste of Almonds.

sağlıklı bitter çikolata ve bademKendinizi bir daha stresli bulduğunuzda, ağzınıza bir sürü bitter dive tıkıştırmayı deneyin. Bu, kendi kendinizle ilgilenmenin en güzel hali değil, aynı zamanda stres düzeylerini düşürmekte faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.

Bitter Çikolata ve Badem Sağlıklı

Bitter Çikolata – Stres Düşürücü Lezzet

Deneysel Biyoloji 2018 konferansında sunulan, Loma Linda Üniversitesi’nden Bir değil iki  yeni çalışma, stresli olanların zaten bildiği şeyi ispatladı: Yüksek kakao konsantrasyonuna sahip olan koyu çikolata (en az% 70 kakao), stres seviyeleri, iltihaplanma, ruh hali, hafıza ve bağışıklık üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Kakao konsantrasyonu ne kadar yüksek olursa, fayda da o kadar artar. Kakaoda bulunan flavonoidler son derece güçlü antioksidanlar ve antiinflamatuar ajanlardır.

Daha ikna olmaya mı ihtiyacınız var? O zaman biraz da Bilimsel olarak konuşalım: Gerçi çok karmaşık ama 🙂 yazalım: Bir inceleme tespit etti ki, kakao tüketimi “T hücre aktivasyonuna, hücresel immün tepkisi ve nöral sinyalleme ve duyusal algıya dahil olan genlerde dahil olan çoklu hücre içi sinyalizasyon yolunu yukarı-regüle eder. Duygu  sonraki potansiyel olarak beyin hiperplastiliğinin fenomeni ile ilişkilidir.”  Diğer çalışma gösterdi ki “yüzde 70 kakaolu yiyecekler ile davranışsal ve beyin sağlığı yararları için nöroplastisiteyi arttırdığını ”  gösterdi.

İsterseniz daha fazla araştırma için bekleyebilirsiniz, ama o esnada biz sadece tıbbi amaçlar için, zevk için değil 😉  stres zamanlarımızda bitter çikolatalı dive’i tüketmekle meşgul olacağız. 🙂

Hadi şimdi kendinizi mutlu edin stresinizi atın. Bitter çikolatalı Dive alın. Üstelik %10 indirim. Kupon kısmına “bilimseldeney” yazın 😉

Loma Linda Sağlık Üniversitesi’nin Basın Bülteni:

Yeni araştırmalar, belli türlerde koyu çikolata tüketmek için sağlık yararları olabileceğini gösteriyor. San Diego’daki Deneysel Biyoloji 2018 yıllık toplantısında 24 Nisan’da  sunulmuş iki çalışmadan elde edilen bulgular, yüksek miktarda kakao içeren bitter çikolatanın (% 70 kakao,% 30 organik şeker kamışı) stres düzeyleri, iltihaplanma, ruh hali, hafıza ve bağışıklık üzerinde olumlu etki yaptığını göstermiştir. Kakaonun temel bir flavonoid kaynağı olduğu iyi bilinse de, bu, bilişsel, endokrin ve kardiyovasküler sağlığı nasıl destekleyebileceğini belirlemek için insan deneklerde ilk kez araştırılan etkidir.

Lee S. Berk, DrPH,  dekan, School of Allied Health Professions ve Loma Linda Üniversitesi’nden psikofonöroimmoloji ve gıda bilimi araştırmacısı,Her iki araştırmada da baş araştırmacı olarak görev yaptı.

“Yıllar boyunca,  bitter çikolatanın nörolojik işlevler üzerindeki etkisine şeker içeriğinin bakış açısından baktık – şeker arttıkça, artan mutluluk”, diyen Berk, “ İlk defa bu kez, insanlar üzerinde  kısa veya uzun zaman aralıklarında büyük miktarda kakao dozajının, ayrıca ortalama boyutta bir çikolatadaki kakao dozajının etkilerine baktık ve bulgular sevindirici. Bu çalışmalar bize kakao yoğunluğu ne kadar yoğunsa, bilişsel, hafıza, duygudurum, bağışıklık üzerinde o kadar pozitif etki yaptığını göstermektedir. ”

Kakaoda bulunan flavonoidler, beyin ve kardiyovasküler sağlık için yararlı bilinen mekanizmalara sahip son derece güçlü antioksidanlar ve anti-enflamatuar ajanlardır.

-Teknik Açıklama

  • Bu pilot fizibilite deneysel deneyi, yüzde 70 kakao çikolata tüketiminin insan bağışıklık ve dendritik hücre gen ekspresyonu üzerindeki etkisini incelemiş, bu da pro-ve anti-inflamatuar sitokinlere odaklanmıştır. Çalışma bulguları, kakao tüketiminin, içinde yer alan çok sayıda hücre içi sinyal yolunu düzenlediğini göstermektedir. T hücresi aktivasyonu, hücresel immün tepkisi ve sinirsel sinyalizasyon ve duyusal algıda yer alan genler – potansiyel olarak beyin hiperplastikliğinin fenomeni ile ilişkilidir.

Koyu Çikolata (% 70 Organik Kakao),Beyin Sağlığı İçin Gama Frekansının (25-40Hz)nın Akut ve Kronik EEG Güç Spektral Yoğunluğu Cevabını Artırır.

  • Bu çalışma, akut bir süre (30 dakika) ve kronik bir süre (120 dakika) sonrasında, 48 g bitter çikolata (% 70 kakao) tüketmeye elektroensefalografi (EEG) yanıtını, 0-40 Hz beyin frekanslarını modüle etmede değerlendirdi. özellikle yararlı gama frekansı (25-40Hz). Bulgular, yüzde 70’lik kakaonun bu superfood’unun davranışsal ve beyin sağlığı yararları için nöroplastisiteyi artırdığını göstermektedir.

Berk, çalışmaların, özellikle bu etkilerin bağışıklık hücreleri ve beyin için  önemini belirlemek için daha büyük çalışma popülasyonlarında daha fazla araştırma gerektirdiğini söyledi. Yüksek konsantrasyonda kakao ile neden-sonuç beyin-davranış ilişkisinde rol oynayabilecek mekanizmalar üzerinde durulması için daha fazla araştırma işlem aşamasındadır.